Eet- en drinkproblemen bij jonge kinderen

Heeft je kind moeite met eten of drinken? De logopedist helpt je kind én begeleidt jou als ouder.

Wat zijn eet- en drinkproblemen bij jonge kinderen?

Tijdens het leren eten en drinken kunnen bij jonge kinderen verschillende problemen ontstaan. In dat geval kan de logopedist je kind onderzoeken en behandelen. Ook krijg je als ouder begeleiding en praktische adviezen.
Je kunt bij ons terecht als:

  • je kind problemen heeft met drinken uit de borst of fles, zoals knoeien, verslikken of moeite met het combineren van ademen, zuigen en slikken

  • je kind zich vaak verslikt, kokhalst of veel spuugt

  • je kind moeite heeft met de overgang naar kauwbaar eten

  • je kind moeite heeft met eten van een lepel

  • je kind moeite heeft met drinken uit een beker

  • de sondevoeding moet worden afgebouwd

  • je kind voeding weigert en de maaltijd een strijd wordt voor jou en/of je kind

  • je kind veel last heeft van speekselverlies

Onderzoek en diagnose

De logopedist begint met een gesprek met jou over het eet- en drinkverloop van je kind vanaf de geboorte. Daarna volgt een onderzoek. Op basis van deze informatie stellen we samen met jou een behandelplan op. De manier en intensiteit van de begeleiding hangen af van de aard en de ernst van het eet- en drinkprobleem.

Therapie

Tijdens de behandeling werken we aan het verbeteren van het eten en drinken van je kind. Je krijgt duidelijke uitleg en praktische tips die je thuis kunt toepassen. De begeleiding is altijd afgestemd op wat jouw kind nodig heeft en op jullie situatie als gezin.

Het eetteam

Soms is het nodig om eet- en drinkproblemen vanuit meerdere disciplines te begeleiden. In dat geval kan de logopedist je kind bespreken in het eetteam van ZGT.

Dit team bestaat uit een kinderarts, pedagogisch medewerker, diëtist, klinisch psycholoog en logopedist. Als dit passend is, bespreekt de logopedist met jou een verwijzing naar dit team. Zo zorgen we samen voor de best mogelijke begeleiding voor jouw kind.