Verpleegkundigen lopen in de gangVerpleegkundigen in gesprek met patiëntVerpleegkundigen in gesprek met patiënt

Op maandag 23 september was er een informatieavond voor omwonenden van ZGT locatie Almelo. Buurtbewoners zijn bijgepraat over de nieuwbouwplannen.

Locatie en fase indeling

ZGT heeft in Almelo gekozen voor gefaseerde nieuwbouw op de huidige locatie. Door in verschillende bouwfasen te werken, is het mogelijk om gedurende de bouw steeds acute én planbare zorg te kunnen leveren. Het is daarbij belangrijk dat het bestaande ziekenhuis(terrein) bereikbaar blijft.

De komende jaren ligt de focus op de ontwikkeling van het eerste bouwdeel voor onder andere de acute zorg, operatiekamercomplex en een vrouw-moeder-kind-centrum in Almelo (fase 1). Deze fase zal aan de oostzijde van het terrein gebouwd worden, de zijde van Nieuw Witvoet. Daar wordt een deel van het huidige ziekenhuis gesloopt, betrokken afdelingen worden intern verhuisd.

Aanschaf pand en weiland Nieuw Witvoet 4

ZGT heeft het pand en weiland op Nieuw Witvoet 4 aangekocht. Deze plek nemen we mee in de plannen voor ons nieuwe ziekenhuis. We willen hier een parkachtige omgeving creëren waar ook de buurt van kan genieten. Hoe het er precies uit gaat zien, weten we nog niet.

Via de website blijft u op de hoogte van nieuws en ontwikkelingen.